DAF XD ON ’’INTERNATIONAL TRUCK OF THE YEAR 2023’’

“Uus veokiseeria on eriotstarbelise  ja jaotustranspordi uueks etaloniks”

Uue põlvkonna DAF XD eriotstarbelise ja jaotustranspordi veokiseeria valiti aasta veokiks “International Truck of the Year 2023”

DAFi president Harald Seidel võttis Saksamaal Hannoveris toimunud “IAA Transportation” messi auhinnatseremoonial vastu transpordivaldkonna mainekaima auhinna. XD veokiseeria, sealhulgas mitmed täiselektrilised veokivariandid ühe laadimisega sõiduulatusega üle 500 kilomeetri, avalikustati ametlikult IAA messil.

Uue põlvkonna DAF XD seeria valis aasta veoki “International Truck of the Year 2023” auhinna laureaadiks suurimate Euroopa veoautoajakirjade 24 ajakirjanikust koosnev žürii. Vaid aasta tagasi valiti 2022. aasta veokiks “International Truck of the Year 2022” uue põlvkonna pikamaa- ja raskeveokiseeria DAF XF, XG ja XG+.

Panus maanteetranspordi efektiivsusesse

Vastavalt “International Truck of the Year” (IToY) reeglitele saab aastaauhinna viimase 12 kuu jooksul turule toodud veok, mis on andnud kõige olulisema panuse maanteetranspordi efektiivsusesse. See otsus põhineb paljudel kriteeriumidel, sealhulgas tehnoloogilised uuendused, mugavus, ohutus, juhitavus, kütusesäästlikkus, keskkonnajalajälg ja kogukulu (TCO).

Uus etalon

Žürii hääletust kokku võttes kommenteeris ITOY žürii esimees Gianenrico Griffini: „Uue XD-seeria tutvustamisega on DAF turule toonud tipptasemel jaotusveoki, mis on oma klassis uueks etaloniks. DAF XD seerial on märkimisväärselt suurendatud juhi otsest ja kaudset nähtavust – seega ohutust, mis on jaotusvedude võtmeteguriks. Samuti loovad sõiduki tõhusus ja juhi mugavus selle segmendi uue standardi.’’

Igakülgne vaateväli

Griffini rõhutas, et IToY žürii hindas kõrgelt juhi sõiduasendit ja paremat nähtavust, mille tagavad suur kaarjas tuuleklaas, madalate alläärtega külgaknad ja kõrvalistuja ukse alumine lisaaken. „Need funktsioonid – koos nurgakaamera ja traditsioonilisi tahavaatepeegleid asendava digitaalse nähtavussüsteemiga – parandavad kaasliiklejate ohutust muljetavaldavalt.”

Elektri- ja diiselmootorid

Lisaks kiitsid 24 žüriiliiget ka XD uutest võimsatest PACCAR MX-11 mootoritest ja ennetusfunktsioonidega ZF TraXon automatiseeritud käigukastidest koosnevate jõuülekannete jõudlust. Žüriikomisjonile avaldas samuti muljet uhiuute, täiselektriliste jõuallikate seeria väljakuulutamine.

Suurepärane tunnustus

DAFi president Harald Seidel kommenteeris: „aasta veoki “International Truck of the Year 2023” auhinna võitmine on suurepärane tunnustus meie DAFi töötajatele ja edasimüüjatele. See tõestab, et esmaklassiline DAF XD seab tööstusharu uue standardi eriotstarbelise  ja jaotustranspordi klientidele, pakkudes esmaklassilist ohutust, tõhusust ja juhi mugavust.“

Orginaalartikli leiad siit.