XB

Veok, mis on ehitatud linna jaoks

  • Tere tulemast linna!

Tutvustame oma uut pereliiget: uue põlvkonna veokit DAF XB. Uus DAF XB on teie usaldusväärne töökaaslane olenemata sellest, kas vajate universaalset jaotussõidukit suurima kasuliku kandejõu oma klassis linnapiirkonnas, prügiveokit või muud spetsiifilist sõidukit linnas või linnasisesel ehitusplatsil käimiseks. Ja puhtale energiale üleminekul olete DAF XB Electricuga kindlasti rahul.

Väga hea manööverdusvõime

Väga hea manööverdusvõime

Uue DAF XB pöörderaadius on parim turul. Tänu sellele sobib see ideaalselt sõitmiseks linnades, kus teed võivad olla kitsad või osaliselt takistatud. Teepuhastusmasinate, kallurite ja prügiautode jaoks mõeldud XB teljevahe tagab ka nende rakenduste puhul parima manööverdusvõime.

Mugav kereehitajate jaoks

Mugav kereehitajate jaoks

Kereehitajate töö pole kunagi varem olnud nii lihtne. Standardse 50 mm sammuga raamiaukudega šassii tähendab, et mis tahes pealisehitist on lihtsam paigaldada ilma lisaauke puurimata. Tänu erineva pikkusega šassiide ja teljevahede laiale valikule sobib DAF XB erinevatesse kasutusvaldkondadesse. Kas otsite parimat šassiid teepuhastusmasinale?

Uus DAF XB on ideaalne: kütusepaak, heitgaasisüsteem, akud ja õhupaagid on juba sobivas asukohas.

Suurem kasulik koormus

Suurem kasulik koormus

Uue DAF XB kabiin on lühem ja koormaruumi on üle 9 meetri, mis on selles segmendis ainulaadne, ning seetõttu on DAF XB suurima koormamahutavusega oma klassis. 12-tonnine XB on eriti hea täismassi ja kandevõime suhtega.

Suurepärane vaateväli

Suurepärane vaateväli

Kompaktsemad peeglid, erikujuline reisija ukseava haardetoru ja lisaaknaga parempoolne uks suurendavad juhi otsest vaatevälja. Tagakaamera monitor on paigutatud nii, et vaade veoauto ümbrusele poleks takistatud.

Suure võimsusega diiselmootorid

Suure võimsusega diiselmootorid

PACCAR konstrueeris uue DAF XB mootorid täielikult ümber, et saaksite vajaliku jõudluse. Olenevalt kasutusvaldkonnast valige 4,5-liitrine neljasilindriline PACCAR PX-5 või 6,7-liitrine kuuesilindriline PACCAR PX-7. Neid tipptasemel jõuallikaid iseloomustavad kerge, kuid ülitugevast tihendatud grafiitrauast (CGI) plokk ja malmist plokikaas, vähehõõrduvad kolvid, ülitõhusad kompressorid ja piirdeklapiga turbo, mis tagavad teile kõige sujuvama jõudluse linnas. Mootorite valikus on seitse erinevat võimsust. Need arendavad maksimaalse pöördemomendi väga madalatel mootori pööretel, mis toetab madalapöördelist sõitu ja tagab suurepärase kütusesäästlikkuse. DAF XB on HVO-valmidusega, tagades CO2 heite vähenemise kuni 90%.

Võrreldamatu ohutus

Võrreldamatu ohutus

Ohutus on uude DAF XB-sse integreeritud alates esivõrest ja lõpetades taga-allasõidutõkkega. DAF XB muljetavaldav funktsioonide loend on ajendatud kahest olulisest tegurist: kuidas rahuldada klientide ohutusvajadused ja kuidas tagada vastavus ELi ohutusalastele nõuetele. Ohutusfunktsioonide loetelu on nüüd nii ulatuslik, et siin saame välja tuua vaid mõned.

  • DAFi väsimuse tuvastaja* Hindab juhi tähelepanuvõimet ja hoiatab, kui on vaja teha paus
  • Sõidu alustamise abi* Hoiatab juhti enne sõidu alustamist või sõidu ajal sõiduki ees olevatest vähem kaitstud liiklejatest
  • DAFi pimenurga hoiatussüsteem* Tuvastab sõiduki pimenurgas viibivad liiklejad (sõiduki kõrval või ees) ja hoiatab nende eest
  • Sündmuste salvesti** Salvestab pilte ja andmeid kokkupõrkehoiatuse, näiteks AEBSi hädapidurduse või vältimatu kokkupõrke korral
  • Puututundlik lisaekraan** Kuvab juhiseid ja hoiatussignaale, näiteks kere integreerimiseks ning rehvirõhu ja -temperatuuri pidevaks jälgimiseks
* ELi ohutusalased õigusaktid
** Valikvarustus

Silmapaistev jõudlus

Silmapaistev jõudlus

DAF XB 8-käiguline täisautomaatne ZF PowerLine käigukastil on optimaalne käikude jaotus ja astmed. Käiguvahetus ilma pöördemomenti katkestamata tagab sujuva käiguvahetuse ja gaasipedaali kiire reageerimise, mille tulemuseks on konkurentsitu mugavus ja juhitavus. Samas on tagatud alati õige käik, mis tagab väikseima võimaliku kütusekulu. Prügiveoks on saadaval 5- või 6-käigulise Allisoni automaatkäigukastiga DAF XB versioon. Teie soovi korral võime DAF XB-le paigaldada ka eriti ökonoomse 6- või 9-käigulise manuaalkäigukasti.

Erakordne juhi mugavus

Erakordne juhi mugavus

DAFi veokeid on peetud kõige mugavamateks ja uus DAF XB ei ole erand. Mugavus algab laiast kabiinist, mis võimaldab kasutada trepilikke astmeid hõlpsaks sisenemiseks – see on ideaalne juhtidele, kes peavad sageli kabiinist väljuma. DAF XB-l on ka oma klassi parima disainiga istmed, mille lisapehmendus muudab pikemad sõidud mugavamaks. Avar kabiin on nüüdisaegse kujundusega, kus kvaliteetsed materjalid, pehme viimistlus ning istmepolsterdus loovad sooja ja kutsuva atmosfääri. Magamiskabiinis on pehme madrats ja pimendavad kardinad, et tagada optimaalne kiire uinak või öine uni.

Keskkonnasäästlik. Nutikas. Tulevikku suunatud.

DAF laiendas oma elektrisõidukite tooteportfelli mudeliga DAF XB Electric, et seista heitevabade lahenduste valdkonnas esirinnas. Kehtestades uued kriteeriumid veel puhtamaks, vaiksemaks ja säästvamaks maanteetranspordiks, parandab DAF XB Electric linnakeskkonna elukvaliteeti. Tänu kohandatavale aku konfiguratsioonile, valitava konstruktsiooniga šassiile ja hõlpsale kohandatavusele erinevate pealisehitiste jaoks saab DAF XB Electricu kohandada igaks tööks ja võite olla kindel, et tulemus ületab teie ootusi.

Tipptasemel elektriline jõuallikas

DAF XB Electric on õige valik süsinikdioksiidi heite vähendamiseks. Seda iseloomustavad samuti oma klassi parim juhimugavus, sõiduomadused, jõudlus ja ohutusomadused, nagu on DAF XB diiselmootoriga versioonil. DAF XB Electric on suure jõudluse ja vähese hooldusvajadusega transpordilahendus jaotus- või
erirakendusteks. Olenevalt spetsifikatsioonist tagab DAF XB Electricu e-mootor nimivõimsuse 120 või 190 kW ja nimipöördemomendi vastavalt 950 ja 1850 Nm (vastavalt max 2600 ja 3500 Nm). DAF kasutab koobalti- ja magneesiumivabasid liitium-raudfosfaatakusid (LFP), mille suur võimsustihedus aitab vähendada keskkonnamõju ja
maksimeerida vastupidavust. Veokile saab paigaldada kuni kolm kõrgepingeakut, mille maksimaalne mahutavus on 282 kWh. Kergete rakenduste korral on DAF XB Electricu sõiduulatus 350 km. Intensiivsema linnakasutuse korral on kahe akuga tüüpilise DAF XB Electricu sõiduulatus kuni 200 km. Paindliku konstruktsiooniga šassii, mis sobib nii sadul- kui ka madelveokitele, lihtsustab pealisehitise konfigureerimist. DAF XB Electric on saadaval 12-, 16- ja 19-tonnisena. DAF on esimene tootja Euroopas, kes toob turule kompaktse 12-tonnise elektrisõiduki.

Teie usaldusväärne partner elektritranspordi valdkonnas

DAF on teie partner energiaallika ümberkujundamisel. Kasutades meie täiustatud marsruudisimulaatorit, hindame täpselt teile vajalikku sõiduulatust, võttes arvesse teie sõiduki ja aku konfiguratsiooni ning kavandatud kasutust. Meie kvalifitseeritud töötajad analüüsivad teie
sõidumarsruuti ja -mustrit ning soovitavad seejärel vajaliku akude arvu ja laadimisstrateegia. DAF pakub erinevaid laadimisvõimalusi, mida saab kohandada teie äritegevusega. Nende hulka kuuluvad vahelduvvoolulaadur, mis võimaldab laadida tööstusaladel, ja väline alalisvoolulaadur kiiremaks laadimiseks. Lühidalt öeldes pakub DAF elektritranspordi terviklahendust, sealhulgas kõige paremini sobivat laadimistaristust ja -teenuseid. Kuna te ei pea enam muretsema sõiduulatuse pärast ja teate, et DAF pakub parimat hooldust ja müügijärgset teenindust, võite tänu DAF XB Electricu elektrimootorile nautida rahuliku südamega sõitu.

BSH077_XB_SL_260_LHD_FA_C3_BoxBody_final_v5

DAF XB brošüür

DAF-XBC-Tipper

Ingliskeelsed spetsifikatsioonilehed