Tehnoabiveokid

Tehnoabiveokeid kasutatakse teel rikki läinud, teelt välja sõitnud, ümber paiskunud või liiklusõnnetuses kahjustada saanud raskeveokite äraveoks.

Tehnoabiveokid on varustatud kraanade ja vintsidega, et tõmmata sõiduk tagasi teele, ning pukseerimiskonksude ja tõstukitega transpordiks lähimasse remonditöökotta. Õhkapatju võib kasutada ümberläinud sõiduki ratastele tõstmiseks. Tehnoabiveokid peavad suutma vedada ja mahutada on suurt hulka tõsteseadmeid, hüdraulilisi tungraudu ja spetsiaalseid käsitööriistu.

Manööverdusvõime ja mõnes olukorras maastikusõiduvõime on olulised tegurid, et tehnoabiveok saaks õigesse asendisse kannatada saanud sõiduki suhtes. Selle kasutusala veokitel on tihti tagumine tandemveotelg selle suure haarde- ja veojõu tõttu.

Sõiduautode tehnoabiveokid on tavaliselt ainult ühe või kahe auto jaoks mõeldud kergema klassi raamveokid. Ka sõiduautode tehnoabiveokitel on tavaliselt hulk tõsteseadmeid, hüdraulilisi tungrauad ja käsitööriistu. Kuna sõiduautode tehnoabiveokid ei ole aerodünaamilised, võiks kaaluda võimsama mootori valimist.

Soovituslikud mudelid