Liiva, kruusa jmt vedu

Liiva, kruusa jmt veo segment hõlmab laia valikut sõidukeid, alates väikestest vahetuskonteineriveokitest kuni raskekalluriteni. DAF-il on lahendus kõikidele kasutusaladele kogu segmendis, alates kergetest ja mitmekülgsetest XB ja XD (ja ka LF ning CF) PX-7 sõidukitest vahetuskonteineri veo rakendusteks kuni näiteks raskeveokiteni XD, XDC (ja CF) FTT 6×4 sadulveok ja FAD ning XF ja XFC FAD 8×4 raamveok rasketeks veoülesanneteks karmides maastikutingimustes.

Just viimati mainitud raskeveokeid kasutatakse tihti eriti raskes töökeskkonnas, mistõttu on need sõidukid loodud tugevaks ja vastupidavaks. Lisaks aitavad spetsiaalselt välja töötatud funktsioonid ja valikud nendel sõidukitel hakkama saada igat tüüpi koormaga igal maastikul. Näiteks lihtsustavad DAF XDC (ja CF Construction) kasutuselevõttu kabiinisisese kastikallutuse lüliti valmidus ja tagumise kallutushinge ettevalmistus. Kahjustuste ohu minimeerimiseks tagab sirge esitelje tala suure lähenemisnurga ja maksimaalse kliirensi.

Lisaks on 3-teljeliste ja 4-teljeliste XDC (ja CF Construction) mudelite tagavedrustusel kaheksa reaktiivvarrast, mis hoiavad tagateljed geomeetriliselt asendis, mis tagab stabiilsuse ja liikuvuse ka kõige raskemal maastikul.

Soovituslikud mudelid