Päästeveokid

Päästeveokid on tavaliselt mitmeotstarbelised sõidukid, mis veavad professionaale ja varustust mitmesugusteks tulekustutus- ja päästetöödeks.

Paljud tuletõrjeautod on nii imupumba kui ka kõrgsurve tuletõrjepumba ja päästevarustusega päästeautod. Mõnel on ka õhupump vahu segamiseks kustutusvette. Selliseid päästeautosid kasutatakse tulekahjude ja liiklusõnnetuste aga ka keemiaõnnetuste korral, samuti kiirteede puhastamiseks pärast liiklusõnnetusi või vee pumpamiseks üleujutuste ajal.

Muud raamveoki tuletõrje- ja päästeseadmete pealisehitused on nt korvtõstukid koos kustutuspihustiga, redelautod ning paakautod, mis jaotavad hädaolukordades magevett.

Seda tüüpi sõidukid põhinevad raamveokil, millel on spetsiaalsed pealisehitused ja lisaseadmed. Veoki ja meeskonnakabiini ehitavad tavaliselt ümber spetsialiseerunud kereehitajad.

Tuletõrje- ja päästeautod peavad tavaliselt vastama täiendavatele ohutus- ja kasutusstandarditele ja -nõuetele. Seetõttu on väga oluline suhelda kere ja lisaseadmete tootjaga enne alusveoki tellimist.

DAF pakub päästeveokitele erinevaid spetsiifilisi lahendusi. Sõidukite kasutusalade ja teostuste mitmekesisuse tõttu on alusveoki konfigureerimiseks soovitatav kaasata kohaliku DAF müügiinsener.

Soovituslikud mudelid